תינוקות וילדים

קיפוד הולך לבית ספר.jpg
קיפוד על עץ.png

רפואה סינית כבר בגיל צעיר?
תינוקות וילדים מתמודדים מהרגע שמגיעים לעולם עם כמות עצומה של חיסונים ועם מחלות רבות שאמורות לחזק אותם ולחלוף. כשהתינוקת או הילד לא מספיק חזקים, מחלות עשויות להתקע או לחזור פעמים רבות והדרך מכאן לסבבים חוזרים של אנטיביוטיקות ותרופות שונות עלולה להיות מהירה. טיפול ברפואה סינית כבר בילדות הוא דרך לתמוך בהתפתחות בריאה בשלבי הגדילה. כל שלב הוא צעד שבונה את השלב הבא. ככל שנתמוך בשיטות טבעיות בשלבי ההתפתחות, כך נוכל לאפשר לתינוקות ולילדים להתמודד עם המחלות וההתמודדויות הרגשיות שיצוצו בחייהם בצורה שתבנה אותם ולא תחליש אותם. הכלים איתם אני עובדת עם תינוקות וילדים הם דיקור, לחיצות על נקודות הדיקור, התאמת תזונה, טיפול במגע (טווינא) וצמחי מרפא.
 
זה כואב?
מכיוון שמדובר בגוף קטן ורך, הדיקור נעשה עם מחטים מאוד עדינות, בדרך כלל בין מחט לשלוש בטיפול, שנשארות למשך דקה עד כמה דקות, בהתאם לגיל.  

ואם הם מפחדים מהדיקור?
ממה שאני רואה בקליניקה, הורים שמפחדים מהדיקור מעבירים את הפחד לילדים. לכן, חשוב עוד לפני ההגעה לקליניקה להיות רגועים ולתאר לתינוקות ולילדים את המפגש בצורה חיובית, כמפגש עם חברה שתעזור להם להרגיש יותר טוב. בקליניקה יש צעצועים, המפגש מתחיל במשחק בו אני בונה את האמון ואת שיתוף הפעולה של הילד/ה. במידה ודיקור לא יתאים, יש כלים נוספים כמו מגע או מדבקות שמשפיעות על נקודות הדיקור ולא חייבים להתעקש על המחטים. בסוף המפגש, לצאת בטעם טוב, הילד/ה מוזמנ/ת לבחור הפתעה.

מתי מתאים לבוא לטיפול?
רפואה סינית היא גם רפואה מונעת וגם רפואה שמסייעת בבעיות שכבר קיימות. טיפולים לרפואה מונעת מומלצים אחת לשלושה חודשים בעונות מעבר. מצבים בהם ניתן לסייע בתינוקות ובילדים הם למשל דלקות אוזניים חוזרות, נזלת כרונית, מחלות חום חוזרות, חוסר תאבון, גזים ובעיות עיכול, אי שקט ובעיות שינה, אסתמה ובעיות נשימה ועוד.

מוזמנים ומוזמנות לפנות אלי בכל שאלה